Najważniejszym elementem alternatywnego systemu zaopatrzenia w energię są panele słoneczne, czyli instalacja fotowoltaiczna. Jej zadaniem jest przechwytywanie energii słonecznej a następnie przekształcanie jej w energię elektryczną. Pierwsze pytanie, które zadają nabywcy w naszej firmie wykonującej fotowoltaikę w Płotach brzmi, czy jest to opłacalne? Odpowiedź może być tylko jedna, tak, jest to opłacalne, ponieważ w ciągu kilku lat nastąpi zwrot z inwestycji. Będzie można prawie bez żadnych dodatkowych nakładów wytwarzać prąd na potrzeby swojego gospodarstwa domowego lub firmy.

To nie wszystko, powstałą nadwyżkę energii elektrycznej przesyła się do sieci energetycznej i powstaje dochód. Jesteśmy doświadczoną firmą działającą w branży fotowoltaicznej od dawna i prowadzimy sprzedaż i montaż paneli słonecznych po konkurencyjnych cenach. Ponadto świadczymy doradztwo przy wyborze najbardziej optymalnej instalacji fotowoltaicznej do potrzeb danego budynku. Pomagamy naszym klientom w załatwieniu formalności o dofinansowanie inwestycji na wybudowanie instalacji fotowoltaicznej.

 

Dlaczego warto wybudować fotowoltaikę w Płotach?

 

Dla oczywistej odpowiedzi wystarczy wymienić zalety modułów fotowoltaicznych:

 • Brak ruchomych części - co oznacza minimalne zużycie

 • Bardzo długi okres użytkowania - 25 lub więcej lat praktycznie bez utraty mocy

 • Całkowita niezależność od dostaw energii elektrycznej

 • Całkowicie darmowa energia po pierwszej inwestycji finansowej w samą instalację fotowoltaiczną

 • Modułowa konstrukcja w celu zwiększenia mocy w razie potrzeby.

 •  

Ale zakup paneli słonecznych do prywatnego domu lub firmy to tylko część umowy, wcześniej należy obliczyć konfigurację i moc systemu elektroenergetycznego, a następnie poprawnie zainstalować panele fotowoltaiczne. Nasza firma budując fotowoltaikę w Płotach oraz okolicach wykonuje usługę kompleksową: konsultacje, wykonanie obliczeń ilości zużywanego prądu w ciągu roku, profesjonalne prace instalacyjne. Obliczenia są niezbędne do wybrania mocy instalacji, ilości paneli koniecznych do zamontowania na dachu, a w przypadku zbyt małej jego powierzchni na gruncie.

 

Jakie zadania spełniają panele fotowoltaiczne i jakie są rodzaje?

 

Zadaniem systemu fotowolataicznego opartego na ogniwach słonecznych jest pozyskiwanie energii słonecznej, a następnie przekazywanie jej do zasilania urządzeń elektrycznych. Instalacje z modułami słonecznymi charakteryzują się wysoką sprawnością i długą żywotnością i przyczyniają się do znacznych oszczędności kosztów.

 

Rodzaje paneli słonecznych

 

Głównym elementem paneli słonecznych jest krzem. W zależności od rodzaju krzemu panele są monokrystaliczne i polikrystaliczne:

 • Monokrystaliczne ogniwa słoneczne powstają z krzemu wyhodowanego z pojedynczego kryształu. Te ogniwa słoneczne mają zwykle jednolity wygląd.

 • Ogniwa polikrystaliczne są wycinane z wielościennego kryształu krzemu. Zasadniczo mają niepowtarzalny wygląd podobny do potłuczonego szkła.

Oba typy paneli słonecznych mogą służyć, jako główne źródło energii i ciepła w pomieszczeniu, pracując autonomicznie oraz jako źródło dodatkowe, podłączone do ogólnego systemu zasilania. Ogniwa fotowoltaiczne polikrystalicznych paneli słonecznych wykonane są z polikrystalicznego krzemu, dzięki czemu koszt panelu jest niższy niż w przypadku monokrystalicznych odpowiedników. Nasza firma oferuje zakup wraz z montażem fotowoltaiki w Płotach dopasowanej do potrzeb domu lub firmy. Różnorodność komponentów do instalacji oraz różne jej rodzaje pozwalają dobrać opcje do indywidualnych Państwa potrzeb.

 

Wsparcie podczas załatwiania formalności o dofinansowanie

 

Jesteśmy profesjonalistami nie tylko w sprzedaży i montażu fotowoltaiki w Płotach, ale również możemy pomóc Państwu w ubieganiu się o dofinansowanie jej wybudowania. Obecnie istnieje kilka programów, z których można skorzystać, aby obniżyć koszty postawienia całej instalacji fotowoltaicznej.

 

 • Mój Prąd – przeznaczeniem tego projektu jest zwiększenie wytwarzania prądu z małych instalacji fotowoltaicznych w kraju. Wysokość dofinansowania wynosi maksymalnie 3000 złotych a mogą ubiegać się o nie osoby fizyczne, które chcą produkować energię na potrzeby własnego gospodarstwa domowego.

 

Innego formy dotacji to:

 • Czyste Powietrze dla właścicieli domów jednorodzinnych

 • Energia Plus dla właścicieli domów oraz małych i średnich przedsiębiorców

 • Oraz ulgi dla rolników i ulga termomodernizacyjna.

Szczegółowe informacje na temat tych programów znajdują się naszej stronie internetowej. W przypadku wątpliwości zapraszamy do kontaktu osobistego w siedzibie naszej firmy w Płotach lub telefonicznego lub mailowego. Nasi specjaliści odpowiedzą na wszystkie Państwa Pytania.

Szukasz najlepszej firmy oferującej fotowoltaikę w Płotach?

Oferujemy montaż systemów fotowoltaicznych w Płotach i okolicach Płotów

 

Zapraszamy do współpracy.

 

Jeśli szukają Państwo wydajnej fotowoltaiki w Płotach, prosimy o kontakt pod numerem telefonu +48 729 913 399 lub mailowo: ekowoltaika@gmail.com.

Panele fotowoltaiczne w Płotach

Tagi :

fotowoltaika Płoty, zestaw fotowoltaiczny Płoty, instalacja fotowoltaiczna Płoty,

 

 

Fotowoltaika Płoty⭐⭐⭐⭐⭐
Ocena 5/5 Głosów 13
Panele fotowoltaiczne, fotowoltaika Karlino, Szczecin
fotowoltaika koszalin

 

 

 

Poniżej przedstawiamy kilka naszych realizacji w Płotach i okolicach:

 

Fotowoltaika Płoty

instalacje fotowoltaiczne w Koszalinie, fotowoltaika Koszalin
Firma montująca panele fotowoltaiczne w zachodniopomorskim.
Firma montująca panele fotowoltaiczne w zachodniopomorskim.