Tagi : fotowoltaika Szczecin, fotowoltaika Zachodniopomorskie,

Panele fotowoltaiczne Szczecin - Zachodniopomorskie ⭐⭐⭐⭐⭐
Ocena 5/5 Głosów 46
Panele fotowoltaiczne, fotowoltaika Karlino, Szczecin
fotowoltaika koszalin
Panele fotowoltaiczne
Panele fotowoltaiczne

Inny rodzaj paneli fotowoltaicznych to panele polikrystaliczne. To najpopularniejszy rodzaj paneli fotowoltaicznych. Mają kwadratowy lub prostokątny kształt, oraz niejednorodną, powstałą z kilku kryształów krzemu powierzchnię płytek, na której widoczne są paski. Mogą przypominać stal stopową. Charakteryzują się niskim spadkiem mocy widocznym przy wzroście temperatury. Ich sprawność, w przeciwieństwie do paneli monokrystalicznych, wynosi 14 – 16%. Mniejsza wydajność to jednak również niższa cena – proces produkcji jest w tym wypadku mniej skomplikowany i tańszy.

Tworzą je ogniwa powstałe z jednego kryształu krzemu o dużej czystości, dlatego też nazywane są monokrystalicznymi. Charakteryzują się głównie jednolitym kolorem, zazwyczaj czarnym. Te panele fotowoltaiczne charakteryzują się najwyższą sprawnością ze wszystkich dostępnych na rynku modułów fotowoltaicznych – ich sprawność wynosi od 15 do ponad 20%. Ten rodzaj paneli fotowoltaicznych jest jednak droższy, ponieważ proces produkcji jest bardziej skomplikowany i czasochłonny niż produkcja np. paneli polikrystalicznych. 


Fotowoltaika to dziedzina, która zajmuję się wytwarzaniem energii elektrycznej z odnawialnego źródła, którym jest słońce. Dziedzina ta rozwija się bardzo dynamicznie i należy przypuszczać, że z każdym rokiem będzie coraz powszechniejsza. 


Odpowiednio dobrana instalacja fotowoltaiczna jest w stanie zapewnić nam wystarczającą ilość energii, tak by opłaty za prąd przestały nas martwić. Instalacja paneli to jedyny koszt jaki ponosimy, ponieważ działają one bez przerwy przez wiele lat, a poniesione koszty zwykle zwracają się już po kilku latach od założenia. Panele słoneczne nie wymagają wymian podzespołów czy częstych konserwacji. 

Warto skorzystać z programu "Mój prąd", który jest szczegółowo opisany w zakładce "Dofinansowania".


Panele fotowoltaiczne zrobione są z krzemu, który przechwytując fotony, czyli jednostki światła, wprawia w ruch elektrony, co daje energię elektryczną. Prąd stały płynący z paneli słonecznych do inwertera zmieniany jest na prąd zmienny, który pozwala na działanie wszelkich sprzętów domowych, tj. telewizor czy pralka. Prąd ten pokonuje drogę przez układ zabezpieczający, aby ostatecznie dotrzeć do sieci, z której korzystamy.


Panele fotowoltaiczne najlepiej montować w kierunku południowym, ponieważ dzięki temu przechwytują największą ilość promieni słonecznych. Jednak brak możliwości montażu w kierunku południowym, nie jest jednoznaczne z niemożliwością instalacji paneli fotowoltaicznych. Wówczas montuje się je tak, aby nie znajdowały się w zacienionym miejscu. Panele fotowoltaiczne działają przez cały rok, ponieważ wbrew powszechnemu myśleniu słońca w Polsce nie brakuje. Warto w tym miejscu wspomnieć o naszych zachodnich sąsiadach, którzy są liderem w mocy zainstalowanych paneli fotowoltaicznych. Polska ma podobne położenie jak Niemcy, dlatego kwestia nasłonecznienia nie jest żadnym powodem do ewentualnych obaw.


Wyróżniamy kilka rodzajów paneli fotowoltaicznych, jednak te najpopularniejsze z nich to:


Czym są i jak działają panele fotowoltaiczne?

Fotowoltaika dla Ciebie! Panele fotowoltaiczne na twoim budynku to ekologiczne i tanie rozwiązanie.
Firma montująca panele fotowoltaiczne w zachodniopomorskim.
Firma montująca panele fotowoltaiczne w zachodniopomorskim.