Szukasz najlepszej firmy oferującej fotowoltaikę w Kołobrzegu?

Oferujemy montaż systemów fotowoltaicznych w Kołobrzegu i okolicach Kołobrzegu

 

Zapraszamy do współpracy.

 

Jeśli szukają Państwo wydajnej fotowoltaiki w Kołobrzegu, prosimy o kontakt pod numerem telefonu +48 729 913 399 lub mailowo: ekowoltaika@gmail.com.

Panele fotowoltaiczne Kołobrzeg

Przycisk

Tagi :

fotowoltaika Kołobrzeg, zestaw fotowoltaiczny Kołobrzeg, instalacja fotowoltaiczna Kołobrzeg

 

 

Fotowoltaika Kołobrzeg ⭐⭐⭐⭐⭐
Ocena 5/5 Głosów 22
Panele fotowoltaiczne, fotowoltaika Karlino, Szczecin
fotowoltaika koszalin

Fotowoltaika cieszy bardzo dużą popularnością, przede wszystkim z racji tego, że pozwala ona zaoszczędzić duże pieniądze i zmniejszyć rachunki za prąd.  Co więcej, nie uzależnia nas ona od dostawcy prądu, a do tego jest korzystna dla naszego środowiska. Czyż można więc chcieć czegoś więcej? Nasza firma wychodząc Państwu naprzeciw, oferuje doskonałe rozwiązania fotowoltaiczne, w pełni dopasowane i dostosowane do indywidualnych potrzeb wszystkich odbiorców. 

 

Czym w ogóle są panele fotowoltaiczne? 

Tak naprawdę jest to nic innego jak krzemowa płyta, która podczas bardzo prostego procesu pozyskuje regularną energię elektryczną pochodzącą ze słońca. W dzisiejszych czasach rozwój fotowoltaiki jest bardzo dynamiczny, a słońce jest trzecim co do wielkości źródłem energii odnawialnej na świecie. 

 

Jak powstaje energia elektryczna ze słońca?

Energia elektryczna powstaje etapami. W ogniwach zachodzi zjawisko fotowoltaiczne, dzięki czemu zostaje ona przekształcona na prąd stały. Ogniwa są układami zbudowanymi z materiału półprzewodnikowego przewodzącego ładunek elektryczny w wyniku działania czynników zewnętrznych takich jak promieniowanie słoneczne czy temperatura. Ogniwa produkuje się z krzemu. Prąd, który powstaje w modułach jest przekazywany do falownika. Ma on za zadanie przekształcenie go na prąd zmienny, czyli taki jak w gniazdkach. Falownik dokonuje też kontroli pracy całego systemu, dopasowuje na bieżąco parametry generowanego prądu do parametrów domowej sieci i wyłącza cały system w momencie wystąpienia awarii. 

 

Obniżamy rachunki za prąd

Bez wątpienia kluczowe znaczenie mają dla nas oszczędności. Jak wiadomo rachunki za zużycie prądu są jednymi z największych, jakie znajdują się na naszej liście kosztowności. Dostawa prądu z sieci elektroenergetycznej jest naprawdę bardzo kosztowna, a więc wybierając panele fotowoltaiczne można ten prąd pozyskiwać z energii słonecznej, nie płacąc za to absolutnie nic. Inwestycja wydana na fotowoltaikę po kilku latach zwraca się już w pełni.

 

Długa żywotność - element nadrzędny

Nikt nie lubi rozwiązań, na które trzeba tracić czas, które się psują i wymagają ciągłego skupiania na nich uwagi. Takimi na pewno nie są panele fotowoltaiczne. Te montujemy w odpowiednim miejscu, w danej przestrzeni klienta, zapewniając bezobsługową pracę. Cechuje je bardzo wysoka niezawodność, a do tego długa żywotność, co sprawia, że każdy klient jest w stanie z takiej inwestycji być w pełni zadowolonym. 

 

Dlaczego warto wybrać naszą firmę?

Posiadamy wieloletnie doświadczenie na rynku, zatrudniamy specjalistów w zakresie tych prac, a do tego wykorzystujemy najwyższej jakości panele do pozyskiwania dzięki nim energii elektrycznej ze słońca. Decydując się na naszą firmę, otrzymują Państwo kompleksowe rozwiązania, począwszy od wyceny, przez wykonanie projektu, po montaż paneli, a następnie i pełen serwis gwarancyjny. Dla nas klient jest najważniejszy i mamy nadzieję, że również Państwo dołączą do grona tych zadowolonych odbiorców naszych rozwiązań. Jesteśmy w pełni do Państwa dyspozycji. Działamy na terenie województwa zachodniopomorskiego. 

 

Jakie panele fotowoltaiczne wybrać?

Przede wszystkim powinniśmy się zastanowić nad tym jakie panele słoneczne chcielibyśmy mieć w swoim domu. Ich rodzajów jest naprawdę bardzo dużo. 

Są dwa główne typy paneli:

  • panele fotowoltaiczne z ogniwami monokrystalicznymi 

  • panele fotowoltaiczne z ogniwami polikrystalicznymi. 

Różnią się one oczywiście ceną i wydajnością z jaką są w stanie przerobić energię świetlną na prąd elektryczny. To, które z nich wybierzemy zależy też od tego jaką posiadamy powierzchnię na dachu. 

Panele z ogniwami monokrystalicznymi są uważane za jedne z najlepszych produktów solarnych. Ich ogniwa powstały z monokryształu krzemu. Posiadają one ciemnoniebieską lub czarną barwę. Mają one  zaokrąglone boki. Instalacja tego typu paneli jest droższa, ponieważ charakteryzują się największym temperaturowym współczynnikiem mocy. Mają największą efektywność. Są bardziej odporne na temperatury i bardziej trwałe. Ogniwa fotowoltaiczne monokrystaliczne wykonywane są w taki sposób, że w ściśle określonych warunkach, hoduje się duże pojedyncze kryształy krzemu. Jest to proces trudny oraz bardzo złożony. 

Panele z ogniwami polikrystalicznymi są znacznie tańszym rozwiązaniem. Nadają się na większą powierzchnię, ponieważ tylko wtedy będą w odpowiedni sposób zaspokajać zapotrzebowanie domu na energię. Mają o wiele słabszą odporność na wysokie temperatury. Ogniwa wykonane z krzemu polikrystalicznego, są to ogniwa, które są wykonywane z małych kryształów, zatopionych w przewodzącym lepiszczu.

Decydując się na panele fotowoltaiczne należy wziąć pod uwagę cenę, wydajność energetyczną, potrzebną powierzchnię, klimat i zacienienie. 

 

Z czego są wykonane ogniwa fotowoltaiczne?

Są one wykonane z krzemu, ale nie jest on wcale najbardziej wydajnym materiałem. Krzem stosuje się przede wszystkim dlatego, że jest to materiał bezpieczny. Większość półprzewodników są to różnego rodzaju związki pierwiastków, wśród których możemy znaleźć pierwiastki dla człowieka szkodliwe i niebezpieczne, takie jak gal lub arsen, dlatego do masowej produkcji oraz masowego wykorzystania, stosuje się właśnie krzem. Ogniwa krzemowe nie występują wyłącznie w jednym rodzaju. 

 

Poniżej przedstawiamy kilka naszych realizacji w Kołobrzegu i okolicach:

 

Fotowoltaika Kołobrzeg

Panele fotowoltaiczne Kołobrzeg
Firma montująca panele fotowoltaiczne w zachodniopomorskim.
Firma montująca panele fotowoltaiczne w zachodniopomorskim.