Panele fotowoltaiczne, fotowoltaika Karlino, Szczecin
fotowoltaika koszalin
W tym wpisie przedstawiamy podstawowe zalety instalacji fotowoltaicznych.
30 października 2020

Zalety fotowoltaiki

Dlaczego warto zainwestować w panele fotowoltaiczne?

 

Każda ingerencja w modernizację naszych gospodarstw domowych wiąże się z pewnymi wydatkami. Systemy fotowoltaiczne są jedną z nielicznych, które oprócz tego że w pełni się zwracają to jeszcze są dofinansowywane przez różnego rodzaju dotacje, np. program Mój Prąd lub dofinansowania gminne. W związku z tym nieskorzystanie z takiej możliwości wydaje się absurdalne, jednak wciąż wiele osób waha się czy inwestować w fotowoltaikę. W dzisiejszym wpisie chcielibyśmy przedstawić Państwu szereg argumentów, które przemawiają za inwestycją w to odnawialne źródło energii.

 

Korzyści z posiadania instalacji fotowoltaicznej:

 

Duże oszczędności

Najważniejszym argumentem dla inwestora jest to, że system fotowoltaiczny generuje duże oszczędności. Dzieje się tak dzięki temu, że urządzenia elektryczne w pierwszej kolejności pobierają prąd wyprodukowany przez instalację. 

 

Szybki zwrot zainwestowanych środków

W zależności od cen firmy montażowej, wybranych komponentów oraz to czy ubiegamy się o jakąkolwiek dotację czas zwrotu instalacji może się różnić https://eko-woltaika.pl/dofinansowania. Średni czas zwrotu to kilka lat.

 

Podniesienie wartości nieruchomości

Nieruchomość, na której znajdują się panele fotowoltaiczne nie tylko wygląda nowocześnie i proekologicznie, ale najzwyczajniej w świecie kosztuje więcej. W przypadku sprzedaży domu, śmiało jako argument za wyższą ceną możemy podawać posiadanie instalacji fotowoltaicznej. Dla nowego mieszkańca to już tylko czysta oszczędność, ponieważ system jest gotowy i bezobsługowy.

 

Bezobsługowość systemów fotowoltaicznych

Wspomniana powyżej bezobsługowość systemu fotowoltaicznego to kolejny atut tego odnawialnego źródła energii. Po podłączanie instalacji tak naprawdę nie musimy się niczym martwić.

 

Ochrona środowiska

Ważnym argumentem przemawiającym za inwestycją w panele jest ochrona środowiska. Niestety nasza planeta z roku na rok generuje coraz więcej zanieczyszczeń, warto więc pomyśleć o przyszłości naszych potomków już dziś! Fotowoltaika w procesie produkcji energii ze słońca nie emituje żadnych szkodliwych dla zdrowia substancji.

 

Możliwość dofinansowania

Istnieje wiele form wsparcia dla inwestycji w fotowoltaikę. Są to nie tylko programy ogólnopolskie, ale również bardziej lokalne, gminne.

 

Niezależność od wzrastających cen prądu

Ceny prądu z roku na rok wzrastają. Niestety prognozy nie wskazują na to, aby miało to ulec zmianie. Zakłady energetyczne stale zapowiadają podwyżki cen. Im ceny za prąd są wyższe, tym fotowoltaika zwraca się szybciej https://eko-woltaika.pl/cennik-2.

 

Słońce jako niewyczerpalne źródło energii elektrycznej

Częstą obawą dla osób rozważających inwestycję w fotowoltaikę jest brak wystarczającego nasłonecznienia. Nie powinniśmy się tym martwić, ponieważ słońce jest niewyczerpalnym źródłem energii a instalacja fotowoltaiczna produkuje prąd nawet w pochmurne dni. Warto zaznaczyć, że moduły są najbardziej efektywne w niższych temperaturach, ponieważ w upalne dni mogą się nagrzewać a ich wydajność może nieznacznie spaść. Z danych publikowanych przez Instytut Metodologii i Gospodarki Wodnej, największe usłonecznienie występuje w okolicy działalności naszej firmy, bo w Kołobrzegu i wynosi ponad 1620 godzin w ciągu roku.

 

Nieograniczona możliwość korzystania z prądu

Inwestorzy często po założeniu instalacji i przekonaniu się o jej sprawnym działaniu decydują się na zakup dodatkowych urządzeń elektrycznych i rozbudowę instalacji o dodatkowe panele. Wielu klientów decyduje się na zakup klimatyzatorów na upalne lata lub ogrzewania elektrycznego (np. promienników podczerwieni https://eko-woltaika.pl/ogrzewanie) na chłodne wieczory.

 

Bez względu na to czy te argumenty przekonują Cię czy nie, skontaktuj się z naszym specjalistą https://eko-woltaika.pl/kontakt, który chętnie odpowie na wszelkie pytania oraz rozwieje Twoje wątpliwości. Zachęcamy również do skorzystania z możliwości przeprowadzenia bezpłatnego audytu, podczas którego ocenimy warunki montażu, wielkości instalacji oraz jej cenę.

 

 

Firma montująca panele fotowoltaiczne w zachodniopomorskim.
Firma montująca panele fotowoltaiczne w zachodniopomorskim.