Firma montująca panele fotowoltaiczne w zachodniopomorskim.
Firma montująca panele fotowoltaiczne w zachodniopomorskim.

Stojąc przed wyborem najlepszego rodzaju ogrzewania dla swojego domu czy miejsca pracy inwestorzy mają do podjęcia trudną decyzję. Na rynku jest wiele możliwości, które mają swoje wady i zalety. Analizując różne rodzaje ogrzewania bierzemy pod uwagę przede wszystkim trzy najważniejsze cechy: skuteczność, potencjalne awarie i koszty. 

W dzisiejszych czasach inwestorzy odchodzą już od montowania tradycyjnych „kopciuchów”. Coraz więcej osób decyduje się na ogrzewanie elektryczne promiennikami podczerwieni wraz z instalacją fotowoltaiczną – czyli duet idealny. https://eko-woltaika.pl/panele-pv

 

Czym są promienniki podczerwieni?

 

Promiennik podczerwieni to urządzenie, które przetwarza prąd w energię cieplną w postaci promieniowania podczerwonego. Może przyjmować postać elementów ceramicznych lub metalowych pokrytych kwarcem czyli nowoczesnych paneli, które są w stanie skutecznie ogrzać nawet duże pomieszczenia. Promiennik zbudowany jest z kilku części, w tym podstawy – elementu grzejnego pokrytego kwarcem lub szkła i ramki, którego zadaniem jest promieniowanie. Osobnym urządzeniem jest sterownik, dzięki któremu ustawiamy wybraną przez nas temperaturę. 

Promiennik podczerwieni działa na podstawie radiacji: czyli nie ogrzewamy powietrza w domu, a ogrzewamy dom – czyli wszystkie przegrody i przedmioty znajdujące się w nim. Promienniki niskotemperaturowe produkowane są w mocach 130W, 325W, 430W, 650W, 900W w modułach standardowych. Są to parametry idealne do ogrzania domu o różnej kubaturze. Standardowy promiennik jest biały, o delikatnie chropowatej powierzchni pokrytej kwarcem, dzięki czemu sprawność emitowania promieni jest znacznie większa niż przy powierzchni gładkiej. Koszt eksploatacji instalacji c.o. promiennikowej jest około 30% niższy niż w przypadku instalacji konwektorowej i kotła gazowego. Dzięki możliwości regulacji temperatury za pomocą sterownika – koszty mogą być jeszcze niższe.

 

Ogrzewanie promiennikowe jest niskoemisyjne i ekologiczne, a jednocześnie bezobsługowe i bezawaryjne. Promienniki działają podobnie do Słońca, najpierw ogrzewają ściany, przedmioty i osoby w pomieszczeniu, a dopiero później od nich ogrzewa się powietrze. W związku z tym, aby promienie podczerwone objęły maksymalną przestrzeń ogrzewanego pomieszczenia, panele najlepiej sprawdzają się jako ogrzewanie sufitowe. Nie jest to jednak jedyne miejsce, w którym możemy zamontować promienniki. Często stosuje się też promienniki jako ogrzewanie ścienne, a dzięki możliwości niemal dowolnego wykończenia mogą one wyglądać jak obraz lub lustro. Dzięki temu nie szpecą one wnętrza, tak jak tradycyjne kaloryfery, ale wręcz je ozdabiają.

 

Promienniki podczerwieni a bezpieczeństwo?

 

Klienci często pytają czy promienniki są bezpieczne? W przekonaniu wielu osób promieniowanie = szkodliwość dla zdrowia. Nic bardziej mylnego! Oczywiście Promienniki są w stu procentach bezpiecznie i nie zagrażają zdrowiu – długość fali 0,2 u-12u (mikrofalówka to 12u).

Aby lepiej to zrozumieć należy zapoznać się z definicją promieniowania podczerwonego. Jest to promieniowanie elektromagnetyczne  o długości fali w zakresie 0,74 do 2,5 mikrometrów. Promieniowanie to stanowi ok. 40 % światła słonecznego i jest częścią promieniowania słonecznego, które daje człowiekowi ciepło oraz dobre samopoczucie fizyczne i psychiczne.  Promieniowanie podczerwone nosi czasem nazwę promieniowania cieplnego. https://eko-woltaika.pl/ogrzewanie

 

Główne zalety ogrzewania promiennikami:

 

  • 10 lat gwarancji producenta-produkt polski

  • Efektywne ogrzewanie przyjaznymi dla środowiska promieniami IR-C

  • Przenoszenie ciepła przez fale świetlne - bezpośrednie ogrzewanie obiektu bez strat konwekcyjnych

  • Maksymalny stopień wydajności: 100 % pobranej energii elektrycznej przekształca się w ciepło

  • Czyste ciepło - brak hałasu, zapachu, kondensatu, nie zużywa tlenu, nie rozprasza kurzu

  • Przystosowany do powieszenia na ścianie lub suficie

  • Natychmiastowe działanie - nie potrzeba dodatkowych instalacji czy przeróbek

 

W budynkach mieszkalnych i eleganckich biurach polecamy promienniki szklane, w postaci obrazów lub luster. Promienniki można zamontować również w celu „dogrzania” się, np. w altance na działce czy garażu.

 

Elektryczny promiennik podczerwieni to komfortowy, zdrowy, tani i przyjazny dla środowiska sposób na ciepło w domu. Decydując się na instalację fotowoltaiczną i zdrowe ogrzewanie promiennikami obniżają Państwo koszty prądu oraz ogrzewania do minimum. Nasza firma zajmie się kompleksowo montażem paneli fotowoltaicznych oraz promienników podczerwieni. https://eko-woltaika.pl/kontakt

Cennik promienników bez uwzględnienia kosztów montażu znajdziecie Państwo na naszej stronie w zakładce: Ogrzewanie.

 

Tanie ogrzewanie elektryczne

03 grudnia 2020
W tym wpisie przedstawiamy podstawowe zalety instalacji fotowoltaicznych.
fotowoltaika koszalin
Panele fotowoltaiczne, fotowoltaika Karlino, Szczecin