Panele fotowoltaiczne, fotowoltaika Karlino, Szczecin
fotowoltaika koszalin
W tym wpisie przedstawiamy podstawowe zalety instalacji fotowoltaicznych.
03 grudnia 2020

Tanie ogrzewanie elektryczne

Stojąc przed wyborem najlepszego rodzaju ogrzewania dla swojego domu czy miejsca pracy inwestorzy mają do podjęcia trudną decyzję. Na rynku jest wiele możliwości, które mają swoje wady i zalety. Analizując różne rodzaje ogrzewania bierzemy pod uwagę przede wszystkim trzy najważniejsze cechy: skuteczność, potencjalne awarie i koszty. 

W dzisiejszych czasach inwestorzy odchodzą już od montowania tradycyjnych „kopciuchów”. Coraz więcej osób decyduje się na ogrzewanie elektryczne promiennikami podczerwieni wraz z instalacją fotowoltaiczną – czyli duet idealny. https://eko-woltaika.pl/panele-pv

 

Czym są promienniki podczerwieni?

 

Promiennik podczerwieni to urządzenie, które przetwarza prąd w energię cieplną w postaci promieniowania podczerwonego. Może przyjmować postać elementów ceramicznych lub metalowych pokrytych kwarcem czyli nowoczesnych paneli, które są w stanie skutecznie ogrzać nawet duże pomieszczenia. Promiennik zbudowany jest z kilku części, w tym podstawy – elementu grzejnego pokrytego kwarcem lub szkła i ramki, którego zadaniem jest promieniowanie. Osobnym urządzeniem jest sterownik, dzięki któremu ustawiamy wybraną przez nas temperaturę. 

Promiennik podczerwieni działa na podstawie radiacji: czyli nie ogrzewamy powietrza w domu, a ogrzewamy dom – czyli wszystkie przegrody i przedmioty znajdujące się w nim. Promienniki niskotemperaturowe produkowane są w mocach 130W, 325W, 430W, 650W, 900W w modułach standardowych. Są to parametry idealne do ogrzania domu o różnej kubaturze. Standardowy promiennik jest biały, o delikatnie chropowatej powierzchni pokrytej kwarcem, dzięki czemu sprawność emitowania promieni jest znacznie większa niż przy powierzchni gładkiej. Koszt eksploatacji instalacji c.o. promiennikowej jest około 30% niższy niż w przypadku instalacji konwektorowej i kotła gazowego. Dzięki możliwości regulacji temperatury za pomocą sterownika – koszty mogą być jeszcze niższe.

 

Ogrzewanie promiennikowe jest niskoemisyjne i ekologiczne, a jednocześnie bezobsługowe i bezawaryjne. Promienniki działają podobnie do Słońca, najpierw ogrzewają ściany, przedmioty i osoby w pomieszczeniu, a dopiero później od nich ogrzewa się powietrze. W związku z tym, aby promienie podczerwone objęły maksymalną przestrzeń ogrzewanego pomieszczenia, panele najlepiej sprawdzają się jako ogrzewanie sufitowe. Nie jest to jednak jedyne miejsce, w którym możemy zamontować promienniki. Często stosuje się też promienniki jako ogrzewanie ścienne, a dzięki możliwości niemal dowolnego wykończenia mogą one wyglądać jak obraz lub lustro. Dzięki temu nie szpecą one wnętrza, tak jak tradycyjne kaloryfery, ale wręcz je ozdabiają.

 

Promienniki podczerwieni a bezpieczeństwo?

 

Klienci często pytają czy promienniki są bezpieczne? W przekonaniu wielu osób promieniowanie = szkodliwość dla zdrowia. Nic bardziej mylnego! Oczywiście Promienniki są w stu procentach bezpiecznie i nie zagrażają zdrowiu – długość fali 0,2 u-12u (mikrofalówka to 12u).

Aby lepiej to zrozumieć należy zapoznać się z definicją promieniowania podczerwonego. Jest to promieniowanie elektromagnetyczne  o długości fali w zakresie 0,74 do 2,5 mikrometrów. Promieniowanie to stanowi ok. 40 % światła słonecznego i jest częścią promieniowania słonecznego, które daje człowiekowi ciepło oraz dobre samopoczucie fizyczne i psychiczne.  Promieniowanie podczerwone nosi czasem nazwę promieniowania cieplnego. https://eko-woltaika.pl/ogrzewanie

 

Główne zalety ogrzewania promiennikami:

 

  • 10 lat gwarancji producenta-produkt polski

  • Efektywne ogrzewanie przyjaznymi dla środowiska promieniami IR-C

  • Przenoszenie ciepła przez fale świetlne - bezpośrednie ogrzewanie obiektu bez strat konwekcyjnych

  • Maksymalny stopień wydajności: 100 % pobranej energii elektrycznej przekształca się w ciepło

  • Czyste ciepło - brak hałasu, zapachu, kondensatu, nie zużywa tlenu, nie rozprasza kurzu

  • Przystosowany do powieszenia na ścianie lub suficie

  • Natychmiastowe działanie - nie potrzeba dodatkowych instalacji czy przeróbek

 

W budynkach mieszkalnych i eleganckich biurach polecamy promienniki szklane, w postaci obrazów lub luster. Promienniki można zamontować również w celu „dogrzania” się, np. w altance na działce czy garażu.

 

Elektryczny promiennik podczerwieni to komfortowy, zdrowy, tani i przyjazny dla środowiska sposób na ciepło w domu. Decydując się na instalację fotowoltaiczną i zdrowe ogrzewanie promiennikami obniżają Państwo koszty prądu oraz ogrzewania do minimum. Nasza firma zajmie się kompleksowo montażem paneli fotowoltaicznych oraz promienników podczerwieni. https://eko-woltaika.pl/kontakt

Cennik promienników bez uwzględnienia kosztów montażu znajdziecie Państwo na naszej stronie w zakładce: Ogrzewanie.

 

Firma montująca panele fotowoltaiczne w zachodniopomorskim.
Firma montująca panele fotowoltaiczne w zachodniopomorskim.